קרדיט תמונה: freepik

מה לעשות אם יש לך נזילה בגג

נזילה בגג עלולה לגרום נזק רב לביתכם. זה לא רק בעייתי להתמודד איתו, אלא שזה גם יכול להיות יקר לתיקון. אם יש לכם נזילה בגג, חשוב לפעול מיד. בפוסט זה בבלוג, נדון במה עליך לעשות אם יש לך נזילה בגג. כמו כן, נספק כמה טיפים כיצד למנוע נזילות בגג מלכתחילה!

שלבים

הזיזו דברים מהדרך

אם יש לך נזילה בגג, הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא להזיז כל דבר מהדרך שעלול להינזק ממים. זה כולל רהיטים, שטיחים, מוצרי אלקטרוניקה וכל פריט אחר שעלול להיהרס בחשיפה למים. לאחר שהעברת הכל למקום בטוח, תוכל להתחיל להעריך את הנזק ולנקוט בצעדים לתיקון הנזילה. ברוב המקרים תצטרכו לקרוא לגגן מקצועי שיתקן את הבעיה, אך אם הנזילה קטנה ואתם בטוחים ביכולות שלכם, ייתכן שתוכלו לבצע את התיקון בעצמכם. כך או כך, חשוב לפעול במהירות כדי למנוע נזק נוסף לביתכם.

 

הכילו את המים

אם יש לך נזילה בגג, הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא להכיל את המים. ניתן לעשות זאת על ידי הנחת דלי או מיכל מתחת לדליפה כדי לתפוס את המים. לאחר שתכליל את הדליפה, תוכל להתחיל להעריך את הנזק. אם הנזילה קטנה ומשפיעה רק על שטח קטן מהגג שלך, ייתכן שתוכל לתקן אותה בעצמך. אולם אם הנזילה גדולה או גרמה לנזק משמעותי, תצטרכו לקרוא לאיש מקצוע שמומחה בייבוש חול. כך או כך, על ידי איסוף מהיר של המים, תוכל לסייע במניעת נזקים נוספים ולהקל על התיקונים.

 

להקל על לחץ המים

אחד הדברים הכי חשובים לעשות אם יש לך נזילה בגג הוא להוריד את לחץ המים. זה יכול להיעשות על ידי כיבוי אספקת המים הראשית לבית שלך. לאחר שהוקל לחץ המים, תוכל להתחיל לעבוד על תיקון הנזילה. חשוב לציין כי לעיתים קרובות קשה לאתר נזילות ולכן ייתכן שיהיה צורך להיעזר באיש מקצוע. עם זאת, אם אתה מצליח לזהות את מקור הנזילה, יש כמה צעדים פשוטים שתוכל לנקוט כדי לתקן אותה. לדוגמה, ייתכן שיהיה עליך לתקן או לאטום את האזור סביב הדליפה. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך גם להחליף רעפים או אריחים פגומים. על ידי נקיטת צעדים אלה, אתה יכול לעזור למנוע נזק נוסף לגג שלך ולהגביל את הפוטנציאל לנזילות עתידיות.

 

תבודד את הגג

אם יש לך נזילה בגג, הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לבודד את הגג. זה יעזור למנוע נזק נוסף מהנזילה וגם ייתן לך זמן לבצע תיקונים מבלי שתצטרך לדאוג שייכנסו עוד מים. כדי לזרז את הגג, תצטרך לרכוש יריעת ברזנט מספיק גדולה כדי לכסות את השטח של את הדליפה. תצטרך גם סרט דבק או סיכות כבדים כדי לאבטח את הברזנט במקומה. ברגע שיש לך את החומרים שלך, פשוט הנח את היריעה מעל הדליפה והבטח אותה במקומה. לאחר מכן, בדוק שוב מדי פעם כדי לוודא שהברזנט עדיין מאובטח ושאין נזק נוסף מהדליפה. יש לבצע ייבוש תת רצפתי לפני הנחת הברזנט.

 

כיצד למנוע נזילות בגג מלכתחילה

יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי למנוע נזילות בגג מלכתחילה. ראשית, ודא שהמרזבים שלך נקיים ונטולי פסולת. זה יעזור להבטיח שהמים יוכלו לזרום בחופשיות הרחק מהגג שלך. בנוסף, עליך לבדוק את הגג שלך באופן קבוע עבור כל סימני נזק. אם אתה רואה שלבקת חוגרת חסרה או פגומה, הקפד להחליף אותם בהקדם האפשרי. לבסוף, אם אתם גרים באזור שנוטה למזג אוויר קשה, שקול לבדוק את הגג שלכם על ידי איש מקצוע לפני תחילת כל עונה. על ידי נקיטת צעדים פשוטים אלה, אתה יכול לעזור למנוע נזילות בגג ולשמור על תקינות הבית שלך.

 

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

מה לעשות אם יש לך נזילה בגג

נזילה בגג עלולה לגרום נזק רב לביתכם. זה לא רק בעייתי להתמודד איתו, אלא שזה גם יכול להיות יקר לתיקון.